yemek odasi ve koltuk takimi çeşitleri,en güzel koltuk takımları

 

Lekeler
Lekelerin nasıl çıkarılacağına geçmeden önce leke çıkarırken nelere dikkat etmemiz gerektiğini ve evimizde herzaman bulundurmamız gereken malzemelerin neler olduğunu bilmemiz gerekir.

Lekeler İçin Evimizde Her Zaman Bulunması Gerekli Malzemeler
Gliserin, alkol, ispirto, amonyak, ispirto gibi malzemeler bazı lekelerin çıkartılmasında her zaman gerekli. Bu malzemeleri evimizde fakat çocukların ulaşamayacağı yüksek bir yerde ve ağzı sıkıca kapatılmış olarak saklamalıyız. Yine bazı lekelerin çıkartılmasında talk pudrası, tuz, limon kolonyası, nişasta gibi her evde bulunan malzemelerde gereklidir.
Leke cinsi ne olursa olsun tazeyken yani bekletilmeden çıkartılmaya çalışılmalıdır. Çünkü bütün lekeler üzerinden zaman geçtikçe kumaşın dokusuna iyice işleyeceğinden daha zor çıkar. Hatta çıkmayabilir. Lekeleri çıkarırken kumaşın cinsine de dikkat etmek gerekir. Yıkanabilir mi? veya lekeyi çitilemek kumaşa zarar verir mi? gibi. Bu yüzden kumaşı iyi tanımık gerekir.

kaynak : http://www.saglikguzellikrehberi/

yemek odasi ve koltuk takimi çeşitleri,en güzel koltuk takımları,büro koltuk takımları,en ucuz koltuk takımları,şık koltuk takımları

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !